Apiterapi

Çam Sakızı ve Bal Karışımının Faydaları

Alternatif tıptaki mucizevi ürünler arasında birbirinden yararlı iki farklı gıda çam sakızı ve bal karışımının faydaları oldukça fazladır. Başta mide hastalıkları olmak üzere solunum sistemi rahatsızlıkları, soğuk algınlığı, kış aylarında meydana gelen öksürük, balgam, nefes darlığı yanı sıra mide kramp şikâyetlerine karşı oldukça etkili bir üründür.

Çam sakızı çamgiller familyasına ait olan ladin ve köknar ağaçlarının kabukları arasında oluşmaktadır. Küçük ve yuvarlak şekilde ortaya çıkan bu çam sakızları bal ile karıştırıldığında müthiş bir besin kaynağı oluyor. Özellikle solunum yolu rahatsızlıkları ve boğaz ağrısına karşı uzmanlar tarafından çam sakızı tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda iltihap söktürücü özelliği de yer almaktadır. Peki, çam sakızı ve bal karışımın faydaları nelerdir?

çam sakızı ve bal karışımın faydaları
çam sakızı ve bal karışımının faydaları

Çam sakızı ve bal karışımı özellikle soğuk havalar nedeniyle oluşan rahatsızlıklara, felç hastalığına, uyuşukluğa ve mafsal ağrılarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda bal ve çam sakızı tozu karıştırılıp tüketildiğinde hücrelerin mutasyon geçirmesini önleyerek, kanser hastalıklarının oluşmasının da önüne geçmektedir.

Çam Sakızı

Çam Sakızı ve Bal Karışımı Nasıl Hazırlanır?

Gerekli olan malzemeler

  • 30 gr çörekotu
  • 100 gr zeytinyağı
  • 100 gr bal
  • 30 gr çam sakızı

Bu malzemeler karıştırılıp bir şişeye ilave edilir. Bu karışım sabah ve akşamları içilir. Çam sakızı toz haline getirilip bal ile karıştırılarak ta tüketilebilir. Bu karışım vücudu toksinlerden arındırmakta ve hücreleri yenilemektedir.

İlginizi Çekebilir: Funda Suyunun Faydaları ve Zararları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu