Sağlık

Arı Sütü Kilo Aldırır mı?

Arı ürünleri arasında mucizevi besin olan arı sütü kilo aldırır mı? Bu konuda bütün detayları sizlere aktarıyoruz. İnternet ortamında arama motorlarında ve forum sitelerinde arı sütü kilo yapar mı, arı sütü zayıflatır mı, arı sütü kilo aldırır mı? diye insanların soru sorduklarını görüyoruz.

Yüksek besin değeri olan arı sütünün sağlıklı şekilde kaslardan kilo yaptığı bilinmektedir. Bir de arı sütünü zayıflamak için kullanmak isteyenler bulunmaktadır. Yine aynı şekilde kilo vermek isteyen insanlar arı sütünü rahatlıkla kullanabilirler.

Arı Sütü Zayıflatır mı?

Yapılan araştırmalar neticesinde diyet uygulamasına maruz bırakılan kişilerin bazılarına ek olarak düzenli arı sütü verilmiştir. Deney sonucunda arı sütü kullananların diğerlerine göre 4-5 kilo arasında daha fazla kilo verdiği görülmüştür. Aynı zamanda arı sütü kullananların süreç sonucunda formunu çok iyi bir biçimde koruduğu da bilinmektedir.

Eğer sabahları aç karnına düzenli olarak arı sütü tüketilirse tokluk hissi sağladığı için zayıflamaya yardımcı olur. Aynı zamanda eğer tok karnına arı sütü kullanılırsa bu seferde kilo almaya yardımcı olur. Her iki yönüyle de insana fayda sağlayan mucizevi bir arı ürünüdür.

Zayıflamak İçin Arı Sütü Tüketimi

Diyet programıyla beraber zayıflama sürecine girdiğinizde arı sütü kullanımı sayesinde tokluk hissi oluşacak ve yemek yeme ihtiyacınız azalacaktır. Diğer taraftan vücut direncini ve bağışıklık sistemini de sağlıklı şekilde koruyacaktır. Diyet ile beraber spor yapan kişilerde arı sütü tüketimiyle kas oranını artırabilir ve aynı zamanda spor yaparken vücut direncinin azalmasını engeller.

İlginizi Çekebilir: Arı Sütünün Sporculara Faydası

Yüksek mineral değeri sayesinde kilo alma sürecinde olduğu gibi kilo verme sürecinde de arı sütünü tavsiye etmektedirler. Gün içinde belirli bir miktarda arı sütü tüketildiğinde gerçekten de zayıflama büyük oranda olumlu etkileri olduğu görülmektedir.

Kimler Arı Sütü Kullanarak Zayıflayabilir?

Hemen hemen herkesin kilo vermek adına arı sütü kullanmasına bir sakınca genel itibariyle yoktur. Ancak hamile olanlar ya da yeni doğum yapanların doktor kontrolü ve tavsiyesi olmadan arı sütü kullanmasını tavsiye etmiyoruz.

Diğer taraftan arıya ve arı ürünlerine karşı bazı insanlarda alerjik reaksiyon meydana gelebilir. Bu yüzden bu kişiler arı ürünleri tüketiminde dikkatli olması ve mümkünse kullanmaması tercih edilir. Sentetik ilaç kullanan kişilerde önce doktora danışmalıdır. Eğer herhangi bir reaksiyona sebep verecek madde içerikte yok ise o şekilde arı sütünü kullanmaya karar vermelidir.

arı sütü kilo aldırır mı?
arı sütü kilo aldırır mı?

Arı Sütünün Vücuda Faydaları Nelerdir?

Birçok insanda damar tıkanıklığı sorununun giderilmesi yardımcı ürün olarak arı sütü kullanımı ön plana çıkmaktadır. Diğer taraftan antioksidan değeri oldukça yüksek olan bir üründür. Bu özelliği sayesinde kansere karşı savaşta arı sütü büyük bir rol oynamaktadır.

Özellikle büyüme ve gelişme çağında olan çocuklarda arı sütü kullanımını beslenme düzeni içerisine almak, doğru ve sağlıklı bir şekilde gelişim göstermesine katkıda bulunacaktır.

İlginizi çekebilir: Arı sütünün çocuklara faydaları

Aynı şekilde insanlarda hazım kolaylığı sağlayan arı sütü; özellikle kabızlık sorunu çekenlere karşı da oldukça etkili bir üründür.

Maddeler halinde arı sütünü genel faydalarında bahsedecek olursak;

  • İştahı düzenleyen etkisi vardır.
  • Kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesini sağlar.
  • Doğal enerji kaynağıdır. Düzenli olarak arı sütü tüketiminde hem bedensel hem de zihinsel gelişime katkısı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
  • Gün içerisinde kendimizi daha dinç ve enerjik hissetmemizi sağlar.

Arı Sütü Nasıl Kullanılır?

Son derece değerli bir ürün olan arı sütünün kullanım şeklinin kişinin tercihine kalmış bir konudur. Dileyen saf bir şekilde kullanabilir. Dileyen de saf bal ve polen ile karıştırarak daha faydalı bir kullanım şekline dönüştürebilir.

Saf şekilde arı sütü kullanacak olanlar 1 tatlı kaşığı arı sütünü dilinin altına alarak 15 saniye bekletmeli ve sonrasında ağzında gezdirip yutmalıdır. Karışım halinde tüketenler ise tatlı kaşığı yardımıyla direk olarak yutarak tüketebilirler.

Arı sütü ile zayıflamak isteyenler fazla kilolarından diyetle birlikte destekleyici ürün olarak kullandığında olumlu neticeler alacaktır. Yine aynı şekilde arı sütü kilo aldırır mı? Diye merak edenlerde yüksek besin değeri sayesinde sağlıklı şekilde arı sütü kullanarak kilo alabilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Arı sütünün Gebelik İçin Etkisi

Bal-Polen-Arı sütü Karışımı Kilo Aldırır mı?

İştah açıcı özellikte olan polenin kilo almak adına bir etkisi bulunmamaktadır. Tek başına kilo aldırıcı etkisi bulunmaz. Ancak iştah sorunu olanlar, polen tükettiği zaman iştahı açmaktadır.

Arı Poleni Kilo Aldırır mı?

Metabolizmanın daha hareketli olmasını sağlayan arı poleni kalori yakmayı hızlandırmakta ve kilo almaya neden olan kimyasal dengesizlikleri engellemektedir. Aynı zamanda iştahı düzenleyerek daha dengeli olmasını sağlar. Doğal bir enerji kaynağı olan arı polenini kilo verirken kullanarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu